Kilo vermek” denildiği zaman birçok kişinin aklına yasaklarla dolu listeler, düşük kalorili diyetler, hiç kaçamak yapmamak ya da aç kalmak gibi durumlar geliyor. Aslında süreç hiçte düşündüğünüz gibi değil! Aç kalmadan, yasaklar olmadan, sevdiğiniz yiyeceklerle doya doya zayıflamak için tam olarak doğru yerdesiniz. Bu süreçte esas amacım size porsiyon kontrolü yapmayı veya kaçamak yaptığınız zaman nasıl dengeleyeceğinizi öğreterek size kalıcı sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmak ve süreç boyunca sizi motive etmek.
.


Peki bu süreçte sizi neler bekliyor?

Yapacağımız ilk görüşmede amacımız; yaşınız, cinsiyetiniz, sağlık durumunuz, vücut analiz sonucunuz, son 6 ay içerisinde yaptırmış olduğunuz kan bulgularınız, varsa kullandığınız ilaçlar, fiziksel aktivite düzeyiniz, varsa besin alerjiniz, beslenme alışkanlıklarınız ve beslenme alışkanlıklarınızın psikolojik durumunuzla ilişkisi, sosyal hayatınız gibi birçok faktörü değerlendirip sizi daha yakından tanıyabilmek ve bu doğrultuda tamamen size özel kişiselleştirilmiş beslenme programı hazırlamak.

Vücut analizi için TANİTA MC 780 cihazı kullanmaktayım.

Cihaz ile yapacağımız ayrıntılı ölçüm sonrası yağ ve kas dokusu ağırlığınız, Beden Kütle İndeksi (BKİ) değeriniz, metabolizma yaşınız, bölgesel yağ ve kas dokusu dağılımlarınız, ödem, iç yağlanma gibi parametreleri değerlendirip yorumlayacağım. İlk görüşmeye 3 saatlik açlık ile gelmeniz vücut analizinin daha doğru değerlendirilebilmesi açısından önemlidir.

Ölçüm sonrası tüm bu veriler doğrultusunda ulaşmak istediğiniz hedef kilonuzu birlikte belirleyecek ve sevdiğiniz/sevmediğiniz besinler, yaşam tarzınız, iş hayatınız gibi faktörler doğrultusunda tamamen size özgü bir beslenme programı oluşturacağız.

Sizin de bu sürece daha kolay adapte olabilmeniz adına hazırladığımız beslenme programı uygulanabilir ve sürdürülebilir olmalıdır.

İlk görüşme yaklaşık 1 saat sürmekte, daha sonraki görüşmeler ise 30 dakika civarında sürmektedir.

.

Follow